Щастинська територіальна громада

Луганська область, Щастинський район

26.10.2023 11:40

Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ЯК ТИ ?"

653a25fee8ef8__word-image-12.jpeg

Що робити, коли закипаєш? Не соромитися і давати волю емоціям (але так, щоб нікого не налякати та нікому не зашкодити 🤭). 

Відчувати роздратування чи навіть бажання пожбурити щось у стіну — це цілком природньо. Особливо зараз, коли стрес і втома стали буденністю. 

Щоправда, сварки чи образи тут не зарядять. Це деструктивні спроби виплеснути емоції, які виснажують, руйнують нас із середини і завжди мають неприємні наслідки. Допоможуть прості речі: 

🥊 задайте жару боксерській груші; 
🌲 від душі покричіть у лісі; 
📦 пошматуйте картонну коробку, зламайте олівця; 
🫖 заґуґліть, де можна безпечно побити посуд у вашому місті (так, такі послуги справді існують). 

Ми маємо навчитися виражати свої емоції, розпізнавати стани, шукати ресурси та берегти свій психоемоційний баланс 🫶🏻

Ми радимо проводити час із тваринами — допомогти волонтерам у притулку, а заразом погратися з песиком чи помацати теплого котика. Годувати пухнастих безхатьків біля дому або ж птахів у парку. А ще — їздити верхи 🤗

Догляд і спілкування з тваринами мають терапевтичну силу — допомагають вгамувати емоції, знизити напругу, відновитися після сильних потрясінь. Поруч із пухнастим другом людина не відчуває себе самотньою, а в її організмі виділяються необхідні «гормони радості» — ендорфіни та окситоцин.

Природа влаштована так, що для цього тваринам не потрібні якісь особливі навички — достатньо, щоб між вами утворився емоційний зв’язок. Щоб пухнастик і ви подобалися одне одному.

Час від часу додавайте «пет-терапію» до свого розкладу — поєднуйте приємне з корисним, отримуйте позитивні емоції 🐶

Читайте більше про депресію, її симптоми та профілактику на сайті https://www.howareu.com/

#тияк