05.09.2024 09:59

Рівні права на роботі: як Закон України захищає жінок і чоловіків від дискримінації

483716b2-af76-45f5-af39-c03c0a6340d8.jpg

Відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», жінки та чоловіки мають рівні права та можливості щодо працевлаштування, кар’єрного зростання, підвищення кваліфікації та перепідготовки. Забороняється будь-яка форма дискримінації за ознакою статі.

Роботодавці зобов’язані:

• Створювати умови праці, які забезпечують рівні можливості для жінок і чоловіків у професійній діяльності.
  • Надавати можливість поєднувати роботу з виконанням сімейних обов’язків.
  • Забезпечувати однакову оплату праці для жінок і чоловіків за рівноцінну роботу та кваліфікацію.
  • Вживати заходів для створення безпечних умов праці, що не загрожують життю та здоров’ю.
  • Захищати працівників від сексуальних домагань та інших проявів насильства на основі статі.

Не вважаються дискримінацією за ознакою статі:

• Спеціальний захист жінок під час вагітності, пологів та годування дитини грудьми.
  • Обов’язкова військова служба для чоловіків, встановлена законом.
  • Різниця в пенсійному віці для жінок і чоловіків, передбачена законодавством.
  • Особливі вимоги щодо охорони праці для збереження репродуктивного здоров’я.
  • Позитивні дії, спрямовані на забезпечення рівних можливостей.

За матеріалами: ДЕРЖПРАЦІ