30.05.2024 13:07

Про права дітей в трудових відносинах в міжнародному та українському законодавстві

6665827fe0626__photo_2024-06-09_13-21-19.jpg

01 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей — свято, покликане привернути увагу до проблем дотримання прав дітей — зокрема їхнього права на життя і свободу думки, можливості здобувати освіту.

12 червня світ відзначає Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Цей день встановлений Міжнародною організацією праці у 1997 році з метою нагадати суспільству про страждання, з якими стикаються мільйони дітей у всьому світі, які вимушені працювати в небезпечних умовах, позбавлені нормального дитинства та можливості отримати освіту.

Усі діти мають право на захист від дитячої праці. Це право передбачено низкою міжнародних актів. Однією з найперших Конвенцій МОП було заборонено використання праці дітей віком до 14 років на промислових підприємствах (1919 рік). Згодом ухвалено й інші документи, серед яких особливе місце посідає Конвенція МОП № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», прийнята в 1999 році (Україна ратифікувала цю Конвенцію у жовтні 2000 року) визначила необхідність боротьби з рабством, сексуальною експлуатацією, участю у збройних конфліктах, тощо.

Детально  на сайті  СМУ ДПУ  https://smu.dsp.gov.ua/news/pro-prava-ditei-v-trudovykh-vidnosynakh-v-mizhnarodnomu-ta-ukrainskomu-zakonodavstvi/