10.09.2023 12:15

Про державну виплату особі, яка доглядає за хворою дитиною

64fd8968e794e__79be4607c896243e176ba2e662fbd0927d8c1a20.jpeg

Діти, які мають певні проблеми зі здоров’ям, в умовах повномасштабної війни є досить уразливою категорією, тому вони потребують всебічної підтримки від держави. В Україні відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” http://surl.li/cdfad існують окремі виплати, які призначаються особам, які доглядають хворих дітей.

Державна допомога виплачується одному з батьків або ж законному опікуну, який постійно проживає та відповідно здійснює догляд за дитиною, хворою на:

- тяжкі перинатальні ураження нервової системи;

- тяжкі вроджені вади розвитку;

- рідкісні орфанні захворювання;

- онкологічні, онкогематологічні захворювання;

- дитячий церебральний параліч;

- тяжкі психічні розлади;

- цукровий діабет І типу (інсулінозалежний);

- гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня;

Також допомога надається дитині, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, паліативної допомоги (інвалідність не встановлено).

Сума державної допомоги залежить від прожиткового мінімуму і в 2023 році вона складає: на дітей віком до 6 років – 4544 грн, від 6 до 18 – 5666 грн.

Які документи необхідні для отримання

*заява;

*документ, що посвідчує особу;

*копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

*документ, що підтверджує повноваження усиновлювача, опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів;

*довідка про захворювання дитини, видана ЛКК.

Для отримання грошової допомоги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання.

Також радимо безкоштовну юридичну допомогу: 0800213103

Якщо вам безпідставно відмовляють у допомозі – звертайтеся на гарячу лінію. В Уряді працює ціла група: Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінреінтеграції, яка вирішує питання про ненадання допомоги громадянам.

По перше можна подзвонити на пряму гарячу лінію: 1548, або до уповноваженого з питань ВПО 0668136239. Але дуже зручно написати у месенджер до Мінреінтеграції на Telegram, WhatsApp або Viber, за номером: +380960788433