10.10.2024 13:56

Рекомендації про заходи профілактики грипу птиці

df7b8c36-bd78-4f7e-950c-a6f7f910723c.jpg

Високопатогенний грип птиці (ВПГП) - масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. Має потенційно високу небезпеку для людини. ВПГП є частиною програм моніторингу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), оскільки, окрім значних економічних збитків, має серйозні  наслідки для суспільства в усьому світі.

Для запобігання занесення грипу птиці в домогосподарства необхідно:

• проводити регулярний клінічний огляд птиці;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
  •  здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  •  інформувати Держпродспоживслужбу про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці);
  • виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • утримувати різні види птахів окремо (не допускати контакту між різними видами):
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
  • забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в горгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках тощо).

При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.

Головне Управління Держпродспоживслужби в Луганській області просить інформувати населення громад про безумовне дотриманні вимог «Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547 що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011 року за № 1277/20015 та «Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах», затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 19.12.2006 № 100, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.01.2007 за № 42/13309.