06.09.2024 13:22

Протидія протиправним механізмам вимагання коштів з військовослужбовців та їхніх родин під час воєнного стану

175e51e9-38ed-47f3-945f-890ce2dc05b0.jpg

В умовах воєнного стану, коли Україна захищається від агресії, важливим аспектом національної безпеки є захист військовослужбовців та їхніх родин від злочинних посягань. Міністерство культури та інформаційної політики України наголошує на особливій суспільній небезпеці протиправних механізмів вимагання коштів, які набирають обертів внаслідок діяльності злочинних угруповань.

Ці злочинні групи вдаються до вимагання коштів у різних формах, часто користуючись вразливістю родин військових, особливо загиблих, зниклих безвісти або тих, що перебувають у полоні. Усі такі дії є злочинними, особливо в умовах воєнного стану, коли кожен акт протиправності стає ще більш загрозливим для суспільного порядку та безпеки.

За результатами аналізу, здійсненого Міністерством культури та інформаційної політики, основні злочинні механізми вимагання пов’язані з наступними випадками:

1. Вимагання коштів з родин загиблих захисників під виглядом «сплати боргів». Злочинці використовують трагічні обставини загибелі військовослужбовців, щоб обдурити їхні родини, стверджуючи, що загиблий нібито залишив борги. Часто шахраї загрожують судовими позовами чи іншими уявними наслідками, щоб змусити родину платити.
  2. Вимагання коштів з військовослужбовців за вигадані «борги» їхніх родичів. Ще однією поширеною схемою є вимагання у військових грошей за борги їхніх близьких, які насправді не існують. Шахраї можуть користуватися напруженими обставинами війни, коли військові перебувають далеко від дому і не можуть самостійно перевірити інформацію.
  3. Шахрайство, пов'язане з обіцянками повернення з російського полону. Ще один вид фінансового шахрайства полягає у вимаганні коштів у родичів військовослужбовців, що перебувають у російському полоні. Злочинці видають себе за посередників або чиновників, пропонуючи сприяння у звільненні полонених за грошову винагороду.
  4. Вимагання грошей за лікування «зниклих безвісти» військових. У деяких випадках шахраї вимагають гроші під виглядом збору коштів на лікування зниклих безвісти військовослужбовців. Вони намагаються переконати родини, що їхні близькі потребують термінового медичного втручання, хоча такої інформації насправді немає.

Важливим є усвідомлення, що кожен з цих злочинів є не лише порушенням закону, але й моральним злочином проти людей, які переживають важкі часи втрати близьких або самі знаходяться на фронті. Такі дії завдають шкоди не лише окремим родинам, але й підривають довіру до суспільних інституцій та держави в цілому.

Українське законодавство передбачає невідворотність покарання для всіх учасників подібних схем. Злочинні групи, що займаються вимаганням коштів під загрозою насильства, притягуються до кримінальної відповідальності. Кожен, хто бере участь у таких злочинах, буде відповідати перед законом.

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає громадян бути обережними й не піддаватися на шантаж чи погрози. Родинам військовослужбовців та іншим громадянам важливо вчасно повідомляти правоохоронні органи про спроби вимагання грошей.

Рекомендовано:

• Перевіряти будь-яку інформацію, отриману від незнайомих осіб, перш ніж вживати будь-які дії.
  • Не здійснювати платежі, поки не підтверджено законність вимог.
  • Звертатися до правоохоронних органів при найменших підозрах на шахрайство.

Україна стоїть на сторожі законності та справедливості, і держава робить усе можливе для того, щоб захистити своїх громадян, особливо тих, хто віддає своє життя за незалежність та свободу.

Проблема вимагання коштів з військовослужбовців та їхніх родин є серйозним викликом для суспільства під час війни. Необхідно об’єднати зусилля для боротьби з такими злочинами, адже вони не лише завдають матеріальної шкоди, але й підривають моральний дух суспільства. Кожен громадянин може допомогти в цій боротьбі, бути пильним і не дати шансів шахраям на успіх.