17.07.2024 12:11
Відповідальність за порушення законодавства України про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
Відповідно до ст. 24 Конституції України,не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.
Рівні права жінок і чоловіків - відсутність обмежень чи привілеїв за ознакою статі.
Рівні можливості жінок і чоловіків - рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків.
Дискримінація за ознакою статі - ситуація, за якої особа та/або група осіб за ознаками статі, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами або привілеями в будь-якій формі, встановленій Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", крім випадків, коли такі обмеження або привілеї мають правомірну об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.
таттею 22 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» визначено, що особа, яка вважає, що стосовно неї було застосовано дискримінацію за ознакою статі чи вона стала об'єктом сексуальних домагань або постраждала від насильства за ознакою статі, має право звернутися зі скаргою до:
- державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим,
- органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб,
- Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ,
- суду
в порядку, визначеному законом.
Особи або групи осіб мають право надсилати повідомлення про порушення прав, гарантованих Конвенцією ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, до Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок у разі, якщо вичерпані внутрішні засоби правового захисту або якщо застосування таких засобів захисту невиправдано затягується.
Важливо! Реалізація зазначеного права не може бути підставою для упередженого ставлення, а також не може спричиняти жодних негативних наслідків для особи, яка скВідповідно до ст. 24 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків» і ст. 16 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», винні особи в порушенні вимог законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків і законодавства про запобігання та протидію дискримінації, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.ористалася таким правом, та інших осіб.
Поділитись
Дізнайтеся також
25/09/2024
Примусова праця: як не стати жертвою
19/08/2024
Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?
17/07/2024
Рівність прав чоловіків та жінок
Усі новини