Щастинська територіальна громада

Луганська область, Щастинський район

21.06.2024 09:46

Як захистити дитину онлайн під час літніх канікул?

66752364506cc__2024-06-21-(2).png

Служба у справах дітей Щастинської міської військової адміністрації інформує


Ось і розпочалася чудова літня пора, а з нею і такі довгоочікувані канікули.  Щоб літній відпочинок малечі не був зіпсований треба подбати про їх безпеку. З появою в кожному домі комп’ютера та смартфонів, маючи необмежений доступ до ігор та інтернету, діти можуть провести всі літні канікули за екранами. Бажання дитини сидіти в гаджетах — нормальне. Там вона спілкується з однолітками, знаходить цікавий для себе контент, дізнається щось нове… Але! Як захистити дитину онлайн під час літніх канікул?

Провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті #stop_sexтинг отримала премію Глобального договору ООН та загалом
навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні
консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545 (далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків
на сайті.

Переглянути корисну добірку порад можна тут https://www.youtube.com/watch?v=kTX_QIzaebg&ab_channel=StopSextingUkraine

Досліджуйте технології

Якщо у вашій сім’ї з’явився будь-який новий гаджет, яким цікавиться дитина: ігрова консоль, смартфон, ноутбук, планшет тощо, завжди краще ознайомитися з усіма тонкощами, перш ніж давати його дитині. Перевірте, чи можна заздалегідь налаштувати вікові обмеження або установити фільтри та батьківські контролі. Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до гайдів для батьків про контролі, соціальні мережі, ігрові консолі, ПК та багато іншого.

Керуйте часом

На канікулах діти проводять більше часу вдома, тому важливо поговорити із дитиною про екранний час, щоб усі члени сім’ї знали, який час є прийнятним. На багатьох пристроях і додатках можна налаштувати обмеження екранного часу. Крім того, рекомендуємо підписати з дитиною Сімейну угоду із правилами використання гаджетів для всієї родини.

Говоріть про безпеку в інтернеті

Розвиток критичного мислення щодо безпеки в інтернеті може мати навіть більше значення у захисті онлайн і дати дітям впевненість в онлайн-світі.
Регулярно говоріть з дітьми про користування інтернетом, обговорюйте різні сценарії, з якими вони можуть зіткнутися в інтернеті, щоб вони були готовими до того, як на це реагувати. Згадайте про те, як ігнорувати небажані запити у друзі, залишати неприємні та шкідливі онлайн-чати, повідомляти про окремих людей або не поширювати особисту інформацію. А допоможе із такими розмовами спеціальний подкаст «Хороших батьків не блокують».

Куди звертатися за допомогою

Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та батьків – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.

Корисні посилання:


Сайт для батьків: https://stop-sexting.in.ua/adult/

Сайт для дітей: https://stop-sexting.in.ua

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

Telegram: https://t.me/stopsexting_ua